Jak na zdravé bydlení

Další tipy

Jak na zateplení stropů a střech
7:00

Jak na zateplení stropů a střech

NOVÝ DÍL

V aktuálním díle jsme se s odborníkem Petrem Kapičkou podívali na zateplování stropů a střech. Jakých stropů se zateplení týká? Podle kterých faktorů vybíráme vhodný tepelný izolant? A co je to foukaná izolace? Pojďme to zjistit!

Datum vydání: 25. 9.

Jak na přípravu palivového dřeva
10:00

Jak na přípravu palivového dřeva

Jaký je rozdíl mezi měkkým a tvrdým dřevem? Na co si dávat pozor při nákupu zásob dřeva na zimu? A jak správně měřit vlhkost paliva? V aktuálním díle nám na tyto praktické dotazy odpověděl pan Zdeněk Lyčka.

Datum vydání: 18. 9.

Jak si poradit při finanční tísni
9:00

Jak si poradit při finanční tísni

I zdánlivě bezvýchodná situace, která může potkat každého, má vždy důstojné řešení. V aktuálním díle nám paní Alena Doubková osvětlí, co dělat, pokud se my nebo naši blízcí ocitneme ve finanční tísni.

Datum vydání: 4. 9.

Jak na řízené větrání – 2. část
6:00

Jak na řízené větrání – 2. část

Opět jsme se v aktuálním díle věnovali řízenému větrání. Tentokrát však došlo zejména na vaše dotazy, které zodpovídal pan Daniel Adamovský. Kdy snižovat průtok vzduchu? Jak se řeší kondenzace vody v systému? A do kterých místností bychom měli větrání s rekuperací zavést?

Datum vydání: 29. 8.

Jak na řízené větrání – 1. část
8:25

Jak na řízené větrání – 1. část

Méně prachu v bytě, čerstvý vzduch, minimální údržba, a navíc i možná úspora energie. To vše vám může přinést instalace řízeného větrání. Filip Čapka si o něm v novém díle povídal s odborníkem Danielem Adamovským.

Datum vydání: 21. 8.